Maternity - Parenting

Śmieszne paluszki – czyli zabawa poprzez naukę!

Ooo jakie fajne oczko, a tu? paluszek, kreseczka, kółka, linie…:) Tyle ciekawych dla dziecka rzeczy możecie znaleźć w nowych dziełach z serii The Game of… popularnego autora Harve Tulleta.
Książeczki są bardzo pomysłowe, znajduje się w nich mnóstwo kolorów i wzorów, które w kreatywny sposób wpływają na rozwój malucha.

Ostatnio nabyłam sporo fajnej literatury dziecięcej, niebawem pokażę Wam naszą małą „biblioteczkę” a tym czasem zobaczcie jaki Ksawierek jest zadowolony i zaciekawiony przeglądając nowe książki:)

Zabawa w oczka:
To od rodzica zależy, jaką fantazją będzie dysponowała jego pociecha. Wcielanie się w miłe dziecku postacie, to wspaniały sposób na aktywizację intelektualną. To również świetny pretekst do wspólnego tworzenia historii i rozwoju dziecięcej wyobraźni.
Znajdź różnicę:
Zabawa w wyszukiwanie różnic, to dla dziecka nie tylko źródło doskonałej rozrywki, ale i okazja do rozwijania pamięci wzrokowej, zmysłu obserwacji oraz zdolności koncentracji. Warto również zadbać o rozwój dziecięcych więzi społecznych, by nawiązać kontakt z rówieśnikami!
Gra cieni:
Ta zabawa, to także doskonały sposób, by oswoić dziecięcy strach przed ciemnością. Już od drugiego roku życia dzieci zaczynają obawiać się tego, co czai się w ciemnych pomieszczeniach, często utrudniając spokojny sen. Ten rodzaj strachu charakteryzuje nawet 90% dzieci! Gra cieni pokazuje dziecku, że ciemność może być również źródłem zabawy, a światło bez swojego przeciwieństwa wprost nie mogłoby istnieć!
Paluszkowa olimpiada:
Twoja pociecha ma ok. dwóch lat? Najbliższy czas upłynie wam pod znakiem kształtowania się zdolności twórczych dziecka, a jego ukochanymi przyborami staną się własne paluszki. To także czas, kiedy wyobraźnia rozwija się w szalonym tempie! Na paluszkach wspólnie narysujcie buzie
i weźcie udział w paluszkowej olimpiadzie! To doskonały pretekst do wspólnego tworzenia różnych historii, których nigdy nie zabraknie, bo przecież ich źródłem jesteście Wy!
Ruszajmy w drogę! :
Wyobraźnia dwulatka i trzylatka rozwija się w niewiarygodnym tempie. Warto pamiętać, że możemy na nią oddziaływać za pomocą wszystkich zmysłów, również poprzez dotyk. Daj się ponieść fantazji, tworząc razem ze swoja pociechą scenariusze niezwykłych przygód!
 
 Wydawnictwo INSIGNIS klik .

Zostaw komentarz