Lifestyle

Recenzja fotelika Maxi Cosi Kore Pro i-Size

Cześć,

Jakiś czas temu miałam przyjemność uczestniczyć na evencie Maxi – Cosi, z którego wyniosłam bardzo cenne informacje, jak również widziałam na żywo nowy model fotelika „Kore Pro” na który się później zdecydowałam.

Od kilku miesięcy używamy ten model, także mogę napisać szczerą opinię.

Może zacznę od tego, że fotelik jest przeznaczony dla dzieci od 100-150cm wzrostu, dziecko zapinamy za pomocą 3pkt samochodowego pasa bezpieczeństwa.

Przy podnoszeniu zagłówka, w górę też przesuwa się panel chroniący tułów dziecka, a fotelik powiększa się jednocześnie na boki, dzięki czemu fotelik rośnie razem z dzieckiem. Możemy także regulować oparcie dostosowując je do kąta nachylenia kanapy samochodu.

Ten model oprócz tego, że wygląda rewelacyjnie, to doskonale się go użytkuje, jest wykonany z najwyższej jakości materiałów, tapicerka jest termiczna, więc zapobiegać przegrzewaniu się dziecka podczas użytkowania. Został wyposażony w SPS plus, czyli w system ochrony bocznej z amortyzatorami wbudowanymi po bokach fotelika.

Jego kolor sprawia, że wygląda bardzo ekskluzywnie, po bokach ma wbudowane oświetlenie, które ułatwia trafienie w klamrę i zapięcie pasa. To jest nowy system ClickAssist 👌🏼

Bardzo istotną kwestią jest też wygoda, zazwyczaj jak dziecko śpi podczas jazdy, leci mu głowa do przodu, ten model jest tak fajnie zrobiony, że główka opiera się o bok zagłówka i nie opada pomimo pozycji pionowej 🙏

Mocowanie ISOFIX to już chyba standard, tutaj działa bez zarzutów, mechanizm pracuje bardzo łatwo, intuicyjnie. ISOFIX zapewnia dodatkową stabilizację, natomiast ten model możemy zamontować również w samochodach, które nie posiadają uchwytów ISOFIX.

Więcej szczegółowych informacji możecie poczytać na stronie producenta

https://www.maxi-cosi.pl/wszystko-w-ich-rekach

Teraz jeszcze chciałabym przypomnieć o prawidłowym zapinaniu pasów bezpieczeństwa.

Pamiętaj, że pas nie może być poskręcany, musi przechodzić idealnie przez ramię dziecka, a głowa musi być na wysokości zagłówka.

Inne cenne uwagi znajdziesz również na stronie Maxi – Cosi pod tym linkiem:

https://www.maxi-cosi.pl/jak-wybrac-fotelik

Szczerze polecam fotelik Maxi – Cosi Pro i-Size, bardzo wygodny, piękny i co najważniejsze bezpieczny model, który posłuży waszym dzieciom do 150cm, czyli do czasu, kiedy będą mogły już podróżować bez fotelika.

Dzieci powinny jeździć w foteliku do 150m wzrostu, dla swojego bezpieczeństwa, bo wielu rodziców wozi dzieci bez fotelika czy NAWET podstawki, (chociaż podstawek Maxi – Cosi  nie rekomenduje) kiedy ich głowa nie dosięga jeszcze nawet do zagłówka fotela samochodowego, nie mówiąc już o osiągnieciu przez dziecko właściwego wzrostu 150cm)

Apeluję do rodziców, o to aby zawsze zapinali pasy, sobie, dzieciom, a także kobiety w ciąży niech o tym nie zapominają 💛

Pozdrawiam i życzę bezpiecznej jazdy.

Agnieszka – mama czwórki dzieci 😉

 

         

Zostaw komentarz